Zamknij

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce Cookies".

REGULAMIN | KONCESJA | KRS | RACHUNEK BANKOWY
nr pozwolenia na prowadzenie apteki internetowej:
ŚŒIWIF.KA-8240-165/03/30/05-ZM
Kategoria: » BÓL
Metafen 50 tabletek POLPHARMA
Lek.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
Pozwolenie nr 11834


 

Wskazania:

Schorzenia reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i mięśni, gościec, zapalenie torebki stawowej), dolegliwości bólowe m.in. w ginekologii, urologii, ortopedii (złamania, zwichnięcia, urazy sportowe, urazy tkanek miękkich- stłuczenia), w stomatologii, laryngologii (infekcje górnych dróg oddechowych m.in. zapalenie migdałków, gardła, zatok), bóle pooperacyjne.

Dawkowanie:

Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę).  
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.  
Uwaga!
Podczas stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Nie należy stosować dodatkowo innych preparatów zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania leku.  
Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.    
Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).
Nie należy stosować leku po terminie ważności.
Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, objawy uszkodzenia wątroby, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, ból i zawroty głowy, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego do objawów wstrząsu włącznie).
Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz krwawienie z przewodu pokarmowego.  
Lek stosowny zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, choroby układu krążenia, zmniejszoną krzepliwość krwi, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), glikokortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające lit, metotreksat, digoksynę, leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), zydowudynę, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skład:

paracetamol, ibuprofen





Informacje dodatkowe:

Przechowywać : patrz ulotka








Przed użyciem prosimy zapoznać się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu, lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu zdrowiu a nawet życiu.


Cena brutto: 22.22 zł
« powrót