Zamknij

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce Cookies".

REGULAMIN | KONCESJA | KRS | RACHUNEK BANKOWY
nr pozwolenia na prowadzenie apteki internetowej:
ŚŒIWIF.KA-8240-165/03/30/05-ZM
Kategoria: » GRYPA, PRZEZIĘBIENIE, ODPORNOŚĆ
Theraflu Extra Grip 10 saszetek (od 12 roku życia) GlaxoSmithKline
Lek

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Spz o.o

Pozwolenie nr: 11880

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.


Skład

(1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,  maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym 12,6 mg sacharoza, żółcień pomarańczowa i 42,2 mg sodu.

Działanie
  • zmniejsza obrzęk nosa
  • przeciwbólowe
  • przeciwgorączkowe
Wskazania

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.
Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, przerost gruczołu krokowego, cukrzycę, choroby płuc, jaskrę, padaczkę. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki nasenne, przeciwpadaczkowe, uspakajające, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, alkaloidy sporyszu.

Działania niepożądane:

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Uwagi:

Lek może powodowac senność. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.












Informacje dodatkowe:

Przechowywać : patrz ulotka

 

 

 

Przed użyciem prosimy zapoznać się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu, lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu zdrowiu a nawet życiu.

 

 

 

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta.


Cena brutto: 21.00 zł
« powrót