Zamknij

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce Cookies".

REGULAMIN | KONCESJA | KRS | RACHUNEK BANKOWY
nr pozwolenia na prowadzenie apteki internetowej:
ŚŒIWIF.KA-8240-165/03/30/05-ZM
Kategoria: » GRYPA, PRZEZIĘBIENIE, ODPORNOŚĆ
Gripex Hot 12 saszetek (od 12 roku życia) US Pharmacia
Lek

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o
Pozwolenie nr: 10567


Działanie:
 
Paracetamol (650mg) zwalcza gorączkę oraz bóle głowy, mięśni i gardła.
Fenylefryna (10mg) zwalcza katar i udrożnia nos. Witamina C (50mg) wspomaga odporność organizmu w walce z infekcją.

Zastosowanie: Leczenie objawów:

* przeziębienia
* grypy
* stanów grypopodobnych
* zapalenia zatok obocznych nosa
* gorączka
* katar
* kaszel
* ból głowy
* ból gardła
* bóle mięśniowe i kostno-stawowe.



Przyjmowanie:


Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
1 saszetka co 4-6 godzin (max 6 sasz na dobę).
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody uzyskując w ten sposób napój rozgrzewający.
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Niepożądane:


 Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.


Skład:


Jedna saszetka preparatu zawiera:
paracetamol 650mg
witamina C 50mg
chlorowodorek fenylefryny 10mg


Przeciwwskazania:


 Nie należy przyjmować leku jeśli:
* Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
* Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór ehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
* Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
* Podczas leczenia zydowudyną.
* Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. - Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Zachować szczególną ostrożność stosując Gripex jeśli:
* Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
* Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu pod postacią bezsenności.
* W czasie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
* Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
* Nie należy podawać leku dzieciom poniżej 7 roku życia.

Interakcje:
 
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Informacje dodatkowe:

Przechowywać : patrz ulotka

 

 

 

Przed użyciem prosimy zapoznać się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu, lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu zdrowiu a nawet życiu.


Cena brutto: 16.69 zł
« powrót