|
Polopiryna COMPLEX 8 saszetek POLPHARMA
Lek
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
Acidum acetylsalicylicum, Phenylephrini bitartras, Chlorphenamini maleas
500 mg + 15,58 mg + 2 mg, saszetki
Lek dostępny w opakowaniu po 8 saszetek.
Polopiryna Complex jest lekiem wieloskładnikowym o skojarzonym działaniu składników. • Kwas acetylosalicylowy łączy działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne • Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrożnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu.
• Chlorfenamina łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie).
Substancje buforujące zawarte w leku, umożliwiają szybkie i całkowite rozpuszczenie leku Polopiryna Complex w wodzie, dzięki temu łatwo się on wchłania i jest dobrze tolerowany.
Lek zaleca się stosować w kompleksowym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: • gorączka; • dreszcze; • ból gardła; • bóle mięśniowe i kostno-stawowe; • bóle głowy (m.in. spowodowane zmniejszeniem drożności zatok przynosowych w wyniku obrzęku błony śluzowej nosa i ograniczenia jego drożności); • obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa; • nadmierna wydzielina śluzowa z nosa; • kichanie; • łzawienie z oczu.
Skład:
- Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy, fenylefryny wodorowinian, chlorfenaminy maleinian. Każda saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego i 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu oraz 2 mg chlorfenaminy maleinianu.
- Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy.
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat 1 saszetka co 6 - 8 godzin w zależności od potrzeby. Nie należy przekraczać dawki 4 saszetek na dobę. Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody, wymieszać i wypić. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Dzieci i młodzież w wieku poniżej 16 lat Nie należy podawać leku dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Polopiryna Complex W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Informacje dodatkowe:
Przechowywać : patrz ulotka
Przed użyciem prosimy zapoznać się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu, lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu zdrowiu a nawet życiu.
|